Kameralny ślub w Toskanii: Adrianna & Vincent

24 maja, 2023

Fotografować we Włoszech – to zawsze było moje największe fotograficzne marzenie. W maju miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w kolejnej niesamowitej uroczystości. To był prawdziwy elopement – kameralny ślub za granicą – tylko z najbliższą rodziną. Wszystko miało miejsce we włoskiej Toskanii. Spotkało się tu 16 gości z Belgii, Włoch i Polski, aby świętować tę wyjątkową okazję. Oprócz najbliższej rodziny byłam tam tylko ja oraz wedding plannerka. To było dla nas obu ogromne wyróżnienie!

Cała atmosfera w Toskanii była niesamowita. W prawdzie pogoda była wyjątkowo kapryśna, ale malownicze toskańskie krajobrazy tworzyły idealne tło dla ceremonii. Młoda para wybrała przepiękne miejsce na swoje wymarzone wesele. Romantyczna willa położona na wzgórzu, otoczona gajami oliwnymi i winnicami. Raj dla fotografów!

Bycie tutaj, w tym magicznym miejscu, i dokumentowanie tych niezapomnianych chwil było dla mnie niezwykle inspirujące. Chciałam uchwycić każdy detal, każdą łzę wzruszenia, każdy uśmiech. Pracując z mieszanką kultur i języków, odczuwałam jeszcze większą odpowiedzialność, aby uwiecznić te wyjątkowe momenty w sposób autentyczny i piękny. Miałam wrażenie, że słuchając na przemian języka włoskiego, francuskiego, angielskiego i polskiego, moja kreatywność buzuje jeszcze mocniej niż zwykle :)

Bariera językowa nie stanowiła dla nas problemu. Na szczęście wszyscy mówiliśmy po angielsku. A gdy nie mogliśmy czegoś wytłumaczyć, to z pomocą przyszły ręce i foto-inspiracje zapisane w telefonie ;) Finalnie efekty sesji narzeczeńskiej i ślubnej były niesamowite. Młoda para była zachwycona zdjęciami, a ja czułam, że w pewien sposób przyczyniłam się do ich szczęścia. Ostatecznie nawet pan młody polubił się z aparatem! To jedna z największych nagród dla każdego fotografa ślubnego.

Ten ślub za granicą pokazał mi, jak niezwykłe są podróże i jak wiele można się nauczyć, pracując z różnymi kulturami i tradycjami. Włoska gościnność i radość życia mieszały się tutaj z polską tradycją i belgijską elegancją. To połączenie tworzyło niepowtarzalną atmosferę, pełną emocji.

Chciałabym dodać, że mam pewne ograniczenia dotyczące publikacji zdjęć z tego ślubu. Pan młody poprosił mnie o zachowanie prywatności jego wizerunku, i szanuję to życzenie. Dlatego też, choć mam wiele pięknych ujęć, mogę pokazać tylko starannie wybrane fotografie, które nie naruszają prywatności ani intymności pary młodej. Ważne jest dla mnie, aby przestrzegać takich umów i szanować życzenia moich klientów.

Dzięki temu, że mogłam być częścią tego wyjątkowego dnia, zyskałam doświadczenie, które wykracza poza same fotografowanie. Moje pary mogą być pewne, że mam ogromny szacunek dla ich prywatności i zawsze dbam o ustalenie wszelkich aspektów związanych z publikacją zdjęć. Zależy mi, aby moje działania zawsze były zgodne z życzeniami i oczekiwaniami moich klientów.

Mam nadzieję, że te wyselekcjonowane ujęcia oddają magiczną atmosferę dnia ślubu i przekazują emocje, które towarzyszyły tej wyjątkowej ceremonii. Może nawet staną się inspiracją ślubną dla kolejnych zaręczonych par? :)

Dziękuję młodej parze za zaufanie i możliwość uwiecznienia ich wyjątkowego dnia. Być tutaj z Wami, w Toskanii, jako polska fotografka, było niezwykle satysfakcjonujące. To doświadczenie na pewno zostanie ze mną na zawsze.

elopement slub toskania wlochy TiAmoFoto ceremoniaAV - Kameralny ślub w Toskanii: Adrianna & Vincent

elopement slub toskania wlochy TiAmoFoto ceremoniaAV2 - Kameralny ślub w Toskanii: Adrianna & Vincent

Total:
Scroll Up