Jak przygotować się do sesji biznesowej?

jak-przygotowac-sie-do-sesji-biznesowej-fotograf-poznan

Postanowiłaś zainwestować w siebie i swój wizerunek. Wspaniale! Tym bardziej, że żyjemy w czasach, kiedy dobre zdjęcie biznesowe jest ogromnie ważnym elementem budowania swojej marki osobistej (w internecie i nie tylko). Już niedługo spotkamy się w moim fotograficznym studio lub w siedzibie Twojej firmy. Zapoznaj się  teraz z krótkim poradnikiem jak przygotować się do sesji biznesowej. Dzięki tym wskazówkom i dobremu przygotowaniu obu stron uda nam się zrobić dokładnie takie fotografie, jakie sobie wymarzyłaś :)

 

ktory-pakiet-wybrac-sesja-biznesowa-fotograf-poznan

Pakiet „S” (chwilowo niedostępny w ofercie) jest idealny dla osoby, która działa zadaniowo, potrzebuje jedynie 1-2 dobre ujęcia portretowe i chce mieć sesję jak najszybciej „za sobą” :)  Nie trzeba specjalnego przygotowania, wystarczy jeden strój (ten, który masz na sobie). Sesja jest krótka (30-45min), więc można ją łatwo wkomponować w swój grafik. Wykonane fotografie świetnie nadają się do wykorzystania w cv oraz w mediach społecznościowych.

Pakiet „M” jest idealny dla osoby, która potrzebuje kilka różnych ujęć, niekoniecznie typowo „biznesowych”. Sesja trwa około godzinę: jest czas na zdjęcia pozowane oraz zdjęcia „wizerunkowo-lifestylowe” – bardziej na luzie, obrazujące osobę podczas pracy. Wymaga większego przygotowania: przemyślenia 2 stylizacji oraz rekwizytów. Tego typu fotografie nadają się do wykorzystania na stronie internetowej, blogu osobistym lub firmowym.

Pakiet „L” jest idealny dla osoby, która sesję traktuje nie tylko jako ważne zadanie do wykonania, ale też jak dobrą zabawę. Przeznaczamy na zdjęcia przynajmniej 2-3 godziny, aby stworzyć ciekawy fotoreportaż. Oprócz zdjęć pozowanych wykonujemy też zdjecia „wizerunkowo-lifestylowe” przy czym sesja może być zrealizowana nie tylko w studio. Możesz wybrać również drugą lokalizację (Twoje miejsce pracy, kawiarnia, plener). W trakcie sesji powstaje bardzo dużo różnorodnych ujęć, które będziesz mogła wykorzystać nie tylko w cv, mediach społecznościowych, na stronie www, ale również w rodzinnym albumie (zadbam też o bardziej kobiece ujęcia :) ).

 

czy-potrzebny-wizaz-sesja-biznesowa-fotograf-poznan

Szczególnie przy pakiecie „M” i „L” rekomenduję oddanie się w ręce profesjonalnej wizażystki, która wykona makijaż i ułoży włosy. Kobiety często mówią mi, że ten proces działa na nie relaksująco :) Jeśli czujesz się na siłach, możesz pomalować się samodzielnie. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze wizażystki możesz zwrócić się do jednej z niesamowicie zdolnych kobiet, z którymi współpracuję.

 

jak-sie-ubrac-na-sesje-biznesowa-fotograf-poznan

Przygotuj sobie przynajmniej dwa zestawy ubrań. Niech to będą stroje, w których wyglądasz dobrze i jednocześnie czujesz się swobodnie. Jeśli w swojej pracy korzystasz z uniformu, również będzie mile widziany. Przemyśl też dodatki: biżuterię, zegarek, pasek, buty, itp. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz pomocy stylistki, chętnie skontaktuję Cię z jedną z niesamowicie zdolnych kobiet, z którymi współpracuję.

 

rekwizyty-sesja-biznesowa-fotograf-poznan

Oczywiście :) Zabierz wszystkie rekwizyty, które uważasz za potrzebne: związane z pracą, pasją i zainteresowaniami, Twoje produkty, wizytówki oraz przedmioty, które określają Twoją osobowość lub z którymi jesteś związana i chcesz je uwiecznić na swoich zdjęciach biznesowych.

Pełna oferta sesji dostępna jest w zakładce sesja biznesowa

Jeśli przyjdą Ci do głowy inne pytania lub wątpliwości, napisz do mnie: kontakt@tiamofoto.pl

Zapisz

Zapisz